28 czerwca 2013

W Muzeum Regionalnym w Lubaniu w ostatnich trzech tygodniach zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone minerałom z okolic Lubania.  Uczestniczyły w nich  dzieci i młodzież z Lubania, Świeradowa Zdroju i Pisarzowic.

Wszystkim przypadła do gustu interesująca prezentacja multimedialna oraz wystawa obejmująca okazy pochodzące
m.in. z Olszyny, Lubania, Radostowa Dolnego i okolic Lwówka Śląskiego, wyeksponowane w podświetlanych gablotach. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wziąć do rąk surowe, nieoszlifowane agaty i porównać je z  przeciętymi, ukazującymi wielobarwne wnętrze oraz zwykłymi kamieniami. Ponadto  pozyskały wiedzę na temat historii poszukiwań kamieni szlachetnych i ozdobnych. Młodzi odkrywcy z niecierpliwością oczekują na kolejne zajęcia edukacyjne na tematy związane z naszym regionem.

Zapomniany skarb z Doliny Rzeki Kwisy