04 lutego 2015

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" i Muzeum Regionalne w Lubaniu, we współpracy z Łużyckim Centrum Rozwoju, serdecznie zapraszają na SPOTKANIE PROMUJĄCE książkę pt. "TAJNE ZAKŁADY ZBROJENIOWE III RZESZY W POWIECIE LUBAŃSKIM", które odbędzie się w piątek 13 lutego 2015 r.  o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Lubaniu.

Książka „Tajne zakłady III Rzeszy w powiecie lubańskim” została wydana przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” w ramach projektu pt. Spotkania z  historią - wzmocnienie regionalnej tożsamości kulturowo-historycznej oraz  aktywności obywatelskiej mieszkańców powiatu lubańskiego, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Publikacja powstała z inicjatywy lubańskiego eksploratora Andrzeja Maciaszczyka. Oprócz materiałów jego autorstwa zawiera także obszerny artykuł cenionego znawcy tematu Łukasza Orlickiego. Wydawnictwo prezentuje szeroką panoramę niemieckich podziemnych założeń, które mieściły się  w  okresie II wojny światowej na terenie powiatu lubańskiego.

Informacje organizacyjne:

- wstęp wolny,

- poczęstunek dla uczestników,

- darmowe książki "Tajne zakłady..." dla uczestników.

Uwaga: organizatorzy dysponują ograniczoną liczbą książek! Decyduje kolejność zgłoszeń w dn.13.02.2015 po zakończeniu spotkania promocyjnego. Nie są prowadzone wcześniejsze zapisy na książki.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami!

Tajne zakłady zbrojeniowe III Rzeszy w powiecie lubańskim