Created with PPC

Copyright 2016 Muzeum Regionalne w Lubaniu

21 czerwca 2013

Muzeum Regionalne w Lubaniu wraz z Łużyckim Centrum Rozwoju przygotowały questing, czyli formę gry terenowej polegającej na tworzeniu  questów (wypraw) -  „tras spacerowych” prezentujących historię miasta, rynku oraz wybranych obiektów.

 

Głównym celem wyprawy odkrywców jest zwrócenie uwagi uczestników na wyjątkowe walory Lubania związane z dziedzictwem  historycznym i kulturowym. Ważne przy tym jest odkrywanie niezwykłego, unikalnego charakteru przestrzeni (tzw. ducha miejsca). Istotne w grze jest zwrócenie uwagi na zwyczajne z pozoru miejsca i dostrzeżenie w nich   wyjątkowości, atrakcyjności, a nade wszystko wartości. 
Celem lubańskiej wyprawy jest znalezienie ukrytego skarbu, do którego prowadzą różne wskazówki zawarte w 12 rymowankach. Zwycięzcy (tzn. ci, którzy poprawnie rozwiążą wszystkie zagadki) otrzymają cenne nagrody, a przy tym mile spędzą czas zwiedzając Lubań i zdobywając wiedzę o  ludziach i obiektach z nim związanych. Po Dniach Lubania idea będzie kontynuowana w nieco zmodyfikowanej formie. Zapraszamy do  udziału i życzymy powodzenia!

 

 

Lubańska wyprawa odkrywców

Muzeum Regionalne w Lubaniu

  1. pl