Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski wygłosił 12 grudnia 2016 r. w głównej sali ekspozycyjnej Muzeum Regionalnego w Lubaniu pierwszy z serii filozoficznych wykładów mających wprowadzić wszystkich, którzy tylko wykażą taką wolę, w ideę patronatu św. Marii Magdaleny nad Lubaniem. Duchowny przyciągnął swoim słowem 95 osób. Okazał się cierpliwym wykładowcą, potrafiącym nawet o najtrudniejszych kwestiach rozprawiać w sposób bardzo otwarty i bez cienia negatywnych emocji. Nawiązując do losów św. Magdaleny pokazał jak należy pojmować relacje na linii Bóg – Człowiek, co, jak wynikało z wykładu, ma ogromny wpływ na całe nasze życie jako jednostek i całej wspólnoty. Kolejny wykład Biskupa Legnickiego w Lubaniu już 9 stycznia 2016 r. Inicjatorem wydarzenia jest Zgromadzenie Sióstr Magdalenek od Pokuty.

15 grudnia 2016
Biskup Legnicki w Naszym Muzeum