14 stycznia 2019
  Wystawa pt. Dolnośląska "Arkadia" Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na wernisaż nowej wystawy czasowej w dniu 25.01.2019 r. o godz. 17:00. Pan mgr inż. Zbigniew Skop, z pochodzenia bolesławianin, obecnie mieszkaniec Jeleniej Góry, zaprezentuje makietę "idealnego" miasta dolnośląskiego z połowy XVIII wieku. Pan Skop jest specjalistą od konstrukcji budowlanych oraz historii architektury i na początku lat 80. XX wieku postanowił zbudować własne miasto inspirowane zabudową Dolnego Śląska. Nie licząc etapu projektowania budowie makiety poświęcił ponad 40 tysięcy godzin. Ta unikatowa praca powstała w skali 1:400 i jest jedną z największych tego typu w Polsce, a biorąc pod uwagę makiety miast nieistniejących, również na świecie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia "Arkadii" na własne oczy. Wystawa czynna dla zwiedzających do 28 maja 2019 r. w godzinach pracy Muzeum.
03 stycznia 2019
Uprzejmie informujemy, że do 3 do 9 stycznia 2019 r. oddział Muzeum Regionalnego w ratuszu będzie nieczynny dla zwiedzających z powodu zmiany ekspozycji. Za utrudnienia przepraszamy.
25 października 2018
Z obiektywnych i niezależnych od nas względów wystawa poświęcona zamkom przebudowanym przez B. Ebhardta będzie czynna tylko do dnia 25 października. Za zmianę terminu przepraszamy.

Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza na nową wystawę czasową

"Sekrety z zamkowej szuflady - 500 lat rodu von Hochberg
na Zamku Książ"

Zwyczajne życie, wielka fortuna, upadek i odbudowa, mroczne tajemnice z czasów wojny - te unikatowe zdjęcia trzeba zobaczyć!Wystawa dostępna dla zwiedzających od 2 kwietnia do 4 maja 2019 roku w godzinach otwarcia Muzeum. Serdecznie zapraszamy!