31 października o godzinie 18:00 odbyło się otwarcie wystawy banerowej „175 lat kolei na Śląsku”. Zaprezentowali ją dr Stephan Kaiser – dyrektor Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen oraz dr Łukasz Tekiela – dyrektor Muzeum Regionalnego w Lubaniu. Ekspozycja jest opowiada o dziejach i współczesności dróg żelaznych na Śląsku. Przybliża zwiedzającym takie zagadnienia, jak ewolucja lokomotywy, typologia wagonów, rozbudowa zaplecza technicznego oraz rozwój sieci kolejowej wraz z rysem historycznym najważniejszych szlaków kolejowych (np. Kolei Górnośląskiej, Kolei Wilhelma, Kolei Prawego Brzegu Odry czy Śląskiej Kolei Górskiej). Część instalacji dotyczy ważniejszych dworców i węzłów kolejowych, m.in. Wrocławia, Opola, Katowic, Legnicy, Kłodzka. Wystawa będzie prezentowana w Lubaniu do końca 2017 roku.

03 listopada 2017
„175 lat kolei na Śląsku”